top of page
  • Yazarın fotoğrafıAdmin

Kalıcı Fondöten | BB Glow| Yeni Makyaj Trendi


2018 yılında Korede başlayıp Avrupayı kasıp kavuran yeni bir makyaj trendi; BB GLOW, ülkemizde dillendirilen adı ile Kalıcı Fondöten , bu yaz en çok konuşulan makyaj uygulaması oldu.

Fondötenin kalıcısı mı olur ? diye soranlarınız olacak. Evet işlem kalıcı, hem de bir yıla kadar uzanan etkisi mevcut. Fakat fondöten değil, fondöten etkisi. Şimdi kafanız daha karıştı değil mi?

Hadi size açıklamaya başlayalım

Bu işlem birincisi kalıcı makyajdaki gibi özel cihazlarla uygulanıyor. Yani işin ucunda bir defa iğne var. Ama özel iğneler. Bu yüzden acısız bir işlem olduğunu söyleyebiliriz. Fakat burada kullanılan kalıcı makyaj boyası yada sıvılaştırılmış fondoten değil. Çok özel serumlar. Bu serumlar çok nadir bulunan özel bitkilerden yapılmakta. Bu serumlar cilde özel cihazlarla uygulanmakta. Ortalama 40 dakika süren bir işlem. Bu serumlar içeriklerindeki özel maddelerle cillte sıkışlaşma , akne ve damar izlerini yok etmekte aynı zamanda ciltte fondöten varmış gibi pürüzsüz ışıl ,ışıl aydınlık bir görüntü oluşturmakta. Bu etksini ciltte melanin pigmentini azaltarak yapmakta.Bu serumların etkisi tabii ki ömür boyu değil. Belli bir süre sonra ciltten emilmekte ve atılmak. Ortalama bu süreç 1 yıl. Dolayısıyla bu işlem sonucunda elde ettiğiniz etkiyi maksimum 1 yıl kullanabiliyorsunuz. Bu arada işlemin tek seans olmadığını belirtelim. İşlem 3 seans şeklinde yapılmakta.

Bu uygulama ile ilgili bilinmesi gereken bazı hususları açıklarsak. İşlem unisex yani hem erkek hemde bayanlara uygulanabilmekte. Mevsimsel ve yaş kısıtlaması yok. Sudan denizden etkilenmemekte. Koyu göz çevrelerinde kullanılabilmekte.

Bu arada serumların etkisi sadece cildi beyazlatmak değil tabii ki! İçerisinde çok sayıda mineral ve bitki özü var . Bu özler, microneedling yöntemi ile cilde uygulandığı için, ciltte kollojen üretimini teşvik etmekte, cildin elastikiyetini arttırıp, kırışıklıkları azaltmakta, hücrelerin yenilenmesini hızlandırıp ,akne gibi izlerin, iyileşmesini hızlandırmakta.

Bu işleme "ne gerek var "diyenler olacak tabii ki. Bu işlem özellikle yüzüme fondöten sürmeyim, fakat cildim fondöten varmış gibi görünsün,ışıl ışıl olsun parlasın diyenler için harika. Çünkü sonucu ilk senansta hemen gözlemleyebiliyorsunuz.

Peki herkese aynı serum mu uygulanıyor derseniz. Tabii ki hayır ! Her kesin cilt rengine ve tipine göre ayrı serumlar bulunmaktadır.

Bu yazıyı yazarken insanın aklına deli sorular gelmiyorda değil . Örneğin yazın güneşlendiniz cildiniz bronz oldu. Bu uygulamayı yaptıracağız.Ciltte renk nasıl eşitlenecek yani bronzluk geçince bir renk tonu farkı olmayacak mı ? Biz de bu sorunun cevabını Uzm. Eğt.Est Hümeyra Yasmin'e sorup cevabını sizler için aldık. Şimdi burada önemli olan yaz aylarında bronzlaştıktan hemen sonra bu uygulama zaten yapılamamakta cildin bir dinlenmesi lazım . Bu süreç 10 gün. Sonrasında uygulama yapılabilmekte. Renk kısmına gelirsek. Hep sanki cilde fondöten yada boya sürülecek diye düşündüğümüz için beynimiz bizi yanılmakta. Uygulanan bir serum . Bu serum bir boya değil. Bu yüzden cilde uygulandığınızda bir renk farklılığı yapmayacak. Sadece uygulayacağınız serum bronz tende farklı olacak.

Kalıcı Makyaji, Kalıcı ruj, Kalıcı Eyeliner derken artık Kalıcı Fondötenimizde var. Kadınlar iş yaşantısında daha aktif görev aldıkça, bakımlı olmak için gereklilik artmakta, fakat bunun için zaman kalmamakta. Bu yüzden zaman gerektirmeyen makyaj uygulamaları trend olmakta .Bu arz devam ettikçe daha çok sayıda uygulamanın kalıcı olanlarını ilerleyen günlerde görmeye devam edeceğiz.

Bu arada bu işlem hakkında merak ettiklerinizi yorum kısmından yazarak sorabilirsiniz

Detaylı bilgi için

Hyasminbeauty

Uzm.Eğt. Est Hümeyra Yasmin

02164885152

Whatsapp 05530203502

6.628 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page