top of page

Pasif Jimnastik ( Elektroterapi)

 

    Pasif jimnastik Kilo verimi ile boşalan yağ hücrelerinin sıkılaştırılması ve toparlanması için uygulanır. Vücutta bayanların daha çok problemini çektiği bel, karın, basen, sırt ve üst kol olmak üzere beş ayrı bölgesini çalıştırmaktadır.

    Kaslara bağlanan ped ve bandajlarla kasları harekete geçirerek kasın etrafındaki yağların yakılmasını sağlar.Böylece sorunlu bölgeye direkt uygulama yaparak kişinin sorunun giderilmesinde vaz geçilmez ve senelerin deneyimiyle kanıtlanmış kesin veya en etkili yöntemlerdendir.

    Aktif sporda ortaya çıkan kas artışı pasif egzersizde olmaz. Ayrıca fazla kilo ile yapılan aktif egzersizle ortaya çıkabilecek sağlık sorunları pasif jimnastikte ortaya çıkmaz. Kişiler pasif jimnastiği bıraktıklarında vücutlarında bir bozulma bir kilo artışı da olmaz.

    Pasif jimnastiğin etkileri kalıcıdır. Vücutta pasif egzersiz programını bitirdikten sonra altı kilo artışına kadar vücut şeklini muhafaza eder. İncelmenin dışında eklem ve bağ dokusunu destekler, vücutta kan dolaşımını hızlandırır, kireçlenmelere ve selülit tedavisine yardımcıdır, bir saat boyunca kişinin psikolojik rahatlamasına da yardımcı olur.

     Pasif jimnastik hareketlerinin aynı zamanda faydası yorulmadan selülit ve kireçlenmeyi engellemesidir.

bottom of page