top of page

Radyofrekans

 

   Radyofrekans tüm dünyada yaygın olarak kullanılan güvenilir bir yöntemdir. Selülit ve fazla yağ dokularından kurtulmada etkilidir. Son derece güvenli olan bu cihaz; özel soğutma sistemi ile acı ve ağrı duymadan, morarma ve kanama oluşturmadan kontrollü incelme sağlar.

     Radyofrekans'ın etkili olduğu alanlar:

SelülitlerÇene altı (gıdı) bölgesinin toparlanması

Bölgesel yağ birikimlerine (kalçalar, bacaklar, karın, bel bölgesi, yüz sarkmaları, kırışıklıkların yok edilmesi)

Tüm yüz toparlanması (kollajen uyarımı)

Kollardaki gevşemelere

Cilt sarkmalarına

Liposuction sonrası oluşan düzensizliklerde etkilidir.

Etki Mekanizması:

Radyo dalgaları vücuttaki su molekülleri ile iyonlarını (sodyum-potasyum-kalsiyum-magnezyum) harekete geçirir. Bunların hareketlenmesine bağlı olarak enerji açığa çıkar ve bölge ısınır.

1. Radyofrekans su içeren tüm dokuları kontrollü bir şekilde çok derin dokulara geçmeden ısıtır. Böylece Radyofrekans, hücrelerdeki su moleküllerini harekete geçirerek su düzeyi çok yüksek olan yağ hücrelerine ulaşılabilmektedir. Yani yağ dokusunu eritebilmektedir. Tedavi sırasında ısınan bölgede yağ hücrelerinin duvarları parçalanarak yağlar erimeye başlar. Eriyen yağlar dolaşımın artmasına bağlı olarak kan ve lenf yolu ile emilir ve bol su ile vücuttan atılır

.2. Vücuttaki yaşlanmış ve yıpranmış Kollajen doku bu uygulama sonrasında parçalanır ve yok olur ve vücut yeni kollajen üretimine başlar.

3. Vücut sıkılığını ve gerginliğini sağlayan dokuya bağ dokusu denir. Bu dokuyu oluşturan hücreler ise fibroblast hücreleridir. Radyofrekans ile vücutta oluşan ısı fibroblast aktivasyonu hızlandırır.Sonuç: Yağların erimesi, kolajenlerin çoğalması ve bağ dokusunun yenilenmesi ile incelme, zayıflama,selülitlerin yok olması, toparlanma, sarkıkların giderilmesi, kırışıklıkların yok olması sonucu doğar.

Radyofrekansta ortalama bir seans'ın süresi:En küçük bölge için 15-30 dakika (örnek: yüz) bacaklar ve kalça için 30-45 dakika, göbek ve basenler için 20-25 dakikadır

bottom of page