top of page
  • Yazarın fotoğrafıAdmin

Uz.Estetisyen Hümeyra Yasmin İpek Kirpik Workshopları ile fark yaratıyor

Güncelleme tarihi: 7 Tem 2020


İpek Kirpik son yıllarda oldukça popülerlik kazanan bir uygulamadır. Halk arasında yaygınlaşması ve talep oluşması sonucunda çok sayıda uygulayıcı ihtiyacı doğrumuştur. Bunun sonucunda da yalan yanlış bilgi ile eğitim vermeye çalışan çok sayıda kişiler türemiştir. Ne yazık ki İpek Kirpik konusunda yeterli bilgi birikimine sahip uzman Türkiye'de çok fazla bulunmamaktadır. Bu yüzden yapılan uygulamalar sonrasında hem müşteri menuniyetsizliği oluşmakta , hem de İpek Kirpik hakkında çok sayıda yalan yanlış bilgi kirliliği oluşturmaktadır. Hatta İpek Kirpik kendi kirpiklerinizi döker, İpek kirpik zararlı bir uygulamadır gibi şehir efsaneleri bile oluşmuştur.

Aslında bu bilgi kirliliğinin % 90'ı işi bilmeyen ve bu konuda hiç eğitim almamış ve youtube da videolara bakıp bir şeyler yapmaya çalışan uzmanlardan veya sektör dışındaki kişilerden kaynaklanmaktadır.

2007 yılından beri Türkiye'de İpek Kirpik sektöründeki ilk uygulayıcılardan olan ve bu uygulamanın gelişmesi ve yaygınlaşmasında çok katkısı olan Uz. Eğitmen Estetisyen Hümeyra Yasmin; Estetisyen okullarında yapmış olduğu ücretsiz workshoplarla yeni yetişen Estetisyenlerin, hem sektörün bu dalına olan ilgisini arttırmakta hem de doğru bilgi ile sektöre giriş yapmalarına yardımcı olmaktadır. Bu amaçla 19.12.2007 tarihinde Tual Estetisyenlik okulunun düzenlediği bir workshopt a daha estetisyenlerle buluşmuştur

Tual Estetisyenlik kurumunun sahibesi Sayın Çiğdem Kıyıcı'nın katılımcıları ağırladığı bu work shopta; Uzm .Eğitmen Estetisyen Hümeyra Yasmin daha uzun süreli kirpik kullanılmasının sırlarını, volume kirpik uygulama tekniğinin farklarını, kirpik bakım ürünleri ile kirpik ömrünü uzatmak cımbız tutma teknikleri gibi çok sayıda konuya değinmiştir.

86 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page