Diğer Web Sayfalarımız

Hyasminbeauty


 

Atalar Mahallesi Sultan sokak No:21 Kat :1 Daire:1-2

02164885152

humeyra@hyasmin.com

Çalışma Saatleri

Pazartesi-Cumartesi

09.00-19.00

Pazar günleri kapalıdır.

 • Facebook Square
 • Twitter Square
 • Google Square

Android cep telefonu uygulamamızı

indirdiniz mi?

İndirmek için yandaki logoyu tıklayın

Windows 8 tablet ve PC uygulamamız için yandaki logoyu tıklaynız

Windows 8 işletim sistemli 

cep telefonlarına uygulamayı indirmek

için mavi windows logosunu

tıklayınız

 ©2015 Davud Yasmin (Sayfa tasarımı, web design)

Yasal Uyarı : estetikguzellik.net web sitesinde paylaşılan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, yasal düzenlemeler uyarınca reklam, teklif vb. teşkil etmez. Sitede sunulan bilgiler hakkında H.Yasmin Güzellik Salonu / Hümeyra Yasmin sorumluluk kabul etmez. Bu sitede paylaşılan bilgileri ve sair diğer tüm verileri H.Yasmin Güzellik Salonu / Hümeyra Yasmin'in yazılı izni olmaksızın kullananlar hakkında yasal işlem yapılır. Bu siteyi ziyaret edenler, yukarıda yer alan şartları kabul etmiş sayılır."HÜMEYRA YASMİN H.YASMİN TESCİLLİ MARKADIR Marka Tescil No:2013/22401 HYASMİNBEAUTY ve LOGO TESCİLLİ MARKADIR: Marka Tescil No: 2015/80662 tüm hakları saklıdır.

 

Admin
2 Ağu 2017

İpek Kirpik kendi kripiklerimizi döker mi ?

0 yorum

 

Size şimdi en kötü haberi vermem lazım. Çünkü zaten kendi kirpikleriniz 90 günde bir dökülür ve yerine yenisi çıkar. Kirpiklerimiz vücudumuzdaki diğer kıllardan farklı değildir. Onun da bir yaşam döngüsü vardır. Doğar, büyür ve dökülür.İpek Kirpiklerde kendi kirpiklerinize takıldığından; kendi kirpikleriniz döküldüğünde üzerine eklenen İpek Kirpiklerde dökülür. Bu arada tüm kirpikleriniz aynı yaşam döngüsünde olmadığı için eklenen kirpik ömrünü tamamlamaya yakın bir kirpiğe eklenmişse , daha erken dökülür. Bu yüzden tüm kirpik uygulamalarında eklenen kirpik tipine göre 2-3-4 haftada bakım yapılır. Bu bakımlarda dökülenlerin yerine ekleme yapılarak aynı görüntü sağlanır.

Yani doğru bilgi gerçekten İpek Kirpik takılmış, tekniğine uygun olarak yapılmış , kaliteli malzeme ve yapıştırıcı kullanılmışsa; İpek Kirpik uygulaması kendi kirpiklerinizi dökmez

Yeni Mesajlar
 • Admin
  2 Ağu 2017

  Aktif ve metastazik ( yani yayılmış) kanseri olmayan , hastalıktan iyileşmiş ve kan değerleri  uygun seviyelerde olan hastalarda . Bazı sıkıntılar anlatılarak işlem yapılabilir. Burada anlatılması gereken sıkıntılar nedir derseniz:  Birinci pigment boyalar içierisindeki metal oksitlerdir. Bu tür boyalar MR ( Manyetik Rezonanas) işlemleri sırasında ısınma ve ağrıya yol açabilir . Bu oran Tope ve Shellock 'un yaptığı çalışmada % 1,5 olarak bulunmuştur.(1) Ayırca en önemli sıkıntı oluşabilecek artefact yani parlama görünütüleridir. Bunlar hatalı MR sonucu değerlendirmelerine ve yanlış metastaz tehşislerine yol açabilmektedir.(2)               Bu yüzden uygulama yaptığınız Kanser hastalarına özellikle bu konu hakkında bilgi verilmesi, uygulama yapılmış kişilerin MR işlemi öncesi kalıcı makyaj yapılan alanları teknisyene bildirmesi, hatalı sonuç olmaması için buraların not alınması, ısı ve termal reaksyon sıkıntısna karşı işlem sırasında o bölgelere gereirse buz torbası uygulaması gerekebilir. Ayrıca unutulmaması gereken önceden radyoterapi uygulanmış alanlarda cilt yapısının değişmesinden dolayı Kalıcı makyaj boyalarının tutmasının zor olduğunu bilmek gerekir. Diğer en önemli soruya gelirsek ;Kemoterapi gören hastaya uygulama yapılır mı? Cevap kesin ve net: Asla yapılmaz       Kemoterapi işlemi günümüzde Medikal Onkolojik tedavisinin en önemli silahlarından biridir. Burada Kanserli hücre yok ediliriken ne yazık ki vücudumuzun savunma hücreleri de yok edilmektedir. Ayrıca kanın pıhtılaşmasını sağlayan hücrelerde azalmaktadır. Bunun sonucunda ciddi oranda enfeksiyona ve kanama eğilimine artış olmaktadır. Yani normalde bizi hasta etmeyecek olan mikroplar kemoterapi sırasında ölümcül hale gelebilmektedir.Bu yüzden deri altına boya verme işlemi ile yapılan Kalıcı Makyaj Uygulaması her ne kadar steril şartlarda yapılsa da kesinlikle kontraendikedir. Siz ne kadar steril olursanızda olun, üretilen boyalarda kaynaklı enfeksiyonlar ölümcül sonuçlara yol açmaktadır (3) Ayırca durdurulamayan kanama veya aşırı hematom gelişimi oluşabilir. ​ Peki hiç bir zaman yapılmaz mı? Bu konuda  genelde tercih edilen kemoterapi sonrası ortalama 6 ay da, kan değerleri normale geldikten sonra kişinin onkoloji doktorunun yazılı izni ile  yapılabilir. Fakat gene yukarıdaki MRG ile ilgili komplikasyonlar ve alerjik reaksyonlar hakkında hastaya bilgi verilerek.  Ayrıca unutulmaması gereken ,kemoterapi görmüş hastalarda 6 ay sonrasın da bile cildin boyayı tutmakta zorlanacağı, renk ayaraının sağlanmasında sıkıntı gelişebileceği ve renk migrasyonunun görülebileceğidir( Hücresel fagositoza bağlı ) ​ ​
 • Admin
  6 Eki 2017

  Bu aralar pek moda herkes yaptırıyor. Aranızda Kalıcı Makyaj Kaş Konturu yaptıran var mı ? Varsa deneyimlerini paylaşabilirse çok sevinirim.
 • Admin
  2 Ağu 2017

   Hepimizin merak ettiği trend konu ustura ile kaş alımı nedir. Kaşlarımıza etkileyici şekiller vermek ve kaşımızın istemediğimiz bölgelerindeki kılları gidermek için kullanılan bir yöntemdir. Yurt dışında oldukça yaygın olan hatta internet alışveriş sitelerinde kişisel olarak dahi satılan türleri olan bir özel geliştirilmiş küçük başlıklı ustura ile kaşların alınıp şekillendirilmesi işlemidir.              Cımıbızla almaya karşı üstünlüğü kıl foliküllerinin sürekli alınıp tahrip edilmesine bağlı kaşlarda ilerde oluşabilecek azalmanın oluşmamasıdır.             Hatta bir çok yerde  kaş usturası ile kaşların kalınlaştırılacağı renginin daha koyulaşabileceği hakkında yazılar vardır. Fakat  bu işe bilimsel açıdan baktığımızda kaşların ustura ile kazınması sonucunda kaş folikül sayısının artmış olduğuna dair bilimsel bir veri bulunmamaktadır.Fakat kaş usturası kulanırken usturanın daha rahat hareket etmesi için özel kayganlaştırıcı kaşa özel bakım yağları kulanılarak kıllarda kalınlaşma elde edilebilir. Tıbbi açıdan bakıldığında bir kişinin kaşının yapısını belirleyen genetik ve hormonal faktörlerdir. Eğer cımbızla sürekli kıl almaya  bağlı kıl folikülleri tahrip olmuşsa buradan yeniden kaş çıkartmak mümkün olmaz. Fakat kıl folikülleri tahrip olmamışsa cımbızla kopartma işlemi bırakıldığı ve folikül rahata erdiği için bakım yağları ve kaş usturası işlemi ile kaşlarda kalınlaşma elde edilebilmektedir. Yoksa kaşları kalınlaştırmak için kaş usturası yaptırdığınız zaman çok efektif bir sonuç beklemeyin. Bunun dışında Profesyonel kaş usturası yapan bir uzman tarafından kaş usturası ile muhteşem kaş dizaynına sahip olabilirsiniz. Kaş usturası bu açıdan yurtdışında oldukça popüler ve yaygın bir yöntemdir. Ülkemizde de çok sayıda profesyonel uzman tarafından uygulanmaktadır.               Kaş bölgesi derisinin ince olması ve  kaş dizaynının aslında biraz matematiksel hesaplara dayanmasından ötürü kaş usturası işlem profesyonel uzmanlarca yapıldığında etkili sonuç alınabilecek bir metodtur.