top of page
  • Yazarın fotoğrafıAdmin

Kirpik için özel şampuan mı var ? O da ne için ?

Güncelleme tarihi: 7 Tem 2020


Gözlerimiz bizim için hem en değerli hem de güzelleşirken ön plana çıkartmaya çalıştığımız bir organımızdır . Gözleri ön plana çıkarırken çok sayıda makyaj ürünlerinden faydalanırız. Günlük olarak her gün makyaj yapıp çıkartmanın zorluğu ve zaman kaybı yeni yeni pratik ve dayanıklı uygulamaların ortaya çıkmasına sebep olmuştur. Bunlardan biri de İpek Kirpik uygulamasıdır. Rimel gibi akma derdi olmayan takma kirpikler gibi de günlük olmayan bu uygulama ortalama 3 haftalık bakımlarla ortalama 3-6 ay arası kullanım ömrüne sahiptir. Bu özelliği bir anda onu trend makyaj uygulamaları arasına sokmuştur.

İpek Kirpik bu kadar popülerleşince beraberinde bir takım problemleri de getirmiştir. Bunlardan en önemlisi bakım kısmıdır. Çünkü

uzun süreli İpek Kirpik kullanımlarında biriken makyaj kalıntıları, kir, toz ve cildin salgıladığı yağ asitleri ile birleşip kirpik dibindeki bakterilerin yerleşmesini kolaylaştırmakta , kirpik dibi enfeksiyonlarına, gözde kaşıntı ve batma hissine yol açmaktadır.

Aynı zamanda bu yağ asitleri yapışkanların yapısını bozup takılan İpek Kirpiklerin erken dökülmesine yol açmaktadır. Bu yüzden uzun süreli İpek Kirpik kullanacak kişilerin mutlaka Kirpik diplerini temizlemesi ve sonrası da günlük olarak kirpiklerini taraması gerekmektedir.


Yazının başında dediğimiz kirpiğinde şampuanı olur mu nun cevabını burada vermemiz lazım. Çünkü kirpik şampuanları işte burda devreye girmektedir.

İpek Kirpik Şampuanı bu işlem için özel olarak geliştirilmiş göz de kullanıma uygun özel bir şampuandır. Hem kirpiklerin dibini temizler , hem de içeriğindeki EGF ve kollagen ile kirpiklerin bakımını ve sağlıklı kalmasını sağlar. Kirpik dibi Ph sını bakterilerin yerleşemeyeceği durumua getirir , enfeksiyonu önler. Böylece hem kendi kirpiklerimizin sağlığını korur hemde İpek Kirpiklerimizin ömrünü uzatır. İpek Kirpik şampuanı hem ev içi, hemde salonda İpek Kirpik uygulaması öncesi kullanılabilmektedir. Salon kullanımında İpek Kirpik öncesi primer uygulamasından önce kullanılır, Az bir miktar köpük alınıp kripiklerin doğrultusunda aşağı doğru kirpik tarağı ile taranarak uygulanır.

Ev içi kullanımda ise her gün akşam yatmadan önce az bir miktar köpük alınıp kirpik dibine gözler kapalı iken uygulanır. Yavaş hareketlerle yalnızca yukarıdan aşağı doğru parmaklarınızı hareket ettirilerek kirpiklere uygulanır. Sonrasında duru su ile yıkanıp kurulanır

Düzenli olarak kullanımında İpek Kirpiklerinizi hem çok daha uzun süre kullanacaksınız , hemde takılan İpek Kirpikler ilk günkü gibi canlı ve yumuşak olacak.

216 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page