• Admin

İğneli Epilasyon etkili bir yöntem midir?


İstenmeyen kıllar tüm kadınların genel problemidir. Zaman içerisine çok sayıda istenmeyen kılları gideren yöntemler bulunmuştur. Fakat 100 senedir mevcut olan, günümüzde de kullanılan iğneli epilasyon halen popüllerliğini yitirmemiş ve aranılan bir istenmeyen kıl giderme yöntemidir

İğneli Epilasyonu bu kadar popüler kılan nedir diye baktığımızda; günümüzdeki teknolojik laser sistemlerinin göremediği beyaz tüylerde (ince,sarı,beyaz,kızıl,kumral) etkinliği yüz bölgesine rahatlıkla uygulanabilmesi ve etkin bir metod olmasıdır.

İğneli epilasyonda iğne yardımı ile kıl kökleri dibine ısı iletimi sağlanarak kıl kökleri yok edilir . İğne denilince aklınıza aynı iğne hem bana hem ona kullanılacak enfeksyon, hastalık bulaşabilir gibi sorular gelebilir. Böyle bir şeyin olmasının mümkünatı yok çünkü kullanılan iğneler kişiye özel steril iğnelerdir.

İğneli epilasyon güvenli bir yöntemdir. İğneli epilasyon uygulanmasından sonra kısa süreli ve geçici kızarıklık oluşabilir. Tedaviden sonra önerilecek krem ve ilaçlarla bu yan etkiler kısa sürede kaybolmaktadır.

İğneli epilasyonda epilasyon süresi uygulanan alanın büyüklüğü ve kişinin kıl yapısının miktarı ile doğru orantılıdır. Büyüzden diğer yöntemlere göre daha uzun sürebilmektedir.

İğneli epilasyon mu yoksa lazer epilasyon mu? derseniz .İğneli epilasyon tecrübeli bir teknisyen tarafından uygulandığında her çeşit kıl ve cilt tipinde aynı derecede başarılı sonuç verirken, lazer epilasyonun başarısı kişiden kişiye değişebilmektedir demek daha doğru olur.

Unutulmamasıgereken iğneli epilasyondan sonra 24 saat içerisinde aşırı sıcak su ile kese yaptırılıp cildin tahriş edilmesi yan etkiye yol açabilir. Ayrıca epilasyonu takip eden ilk 3 gün içerisinde bronzlaşmak için güneş altına yatılmaması tavsiye olunur.

#iğneliepilasyon #lazerepilasyon #istenmeyenkıltedavisi #güzellikpüfnoktaları #pratikgüzellikönerileri #güzelliksırları #güzellikönerileri #estetik #güzellik #hyasminbeauty #hümeyrayasmin #güzelliksalonu #kartal #maltepe #pendik #kıl #ağda

137 görüntüleme0 yorum

Diğer Web Sayfalarımız

Hyasminbeauty


 

Atalar Mahallesi Sultan sokak No:21 Kat :1 Daire:1-2

02164885152

humeyra@hyasmin.com

Çalışma Saatleri

Pazartesi-Cumartesi

09.00-19.00

Pazar günleri kapalıdır.

  • Facebook Square
  • Twitter Square
  • Google Square

Android cep telefonu uygulamamızı

indirdiniz mi?

İndirmek için yandaki logoyu tıklayın

Windows 8 tablet ve PC uygulamamız için yandaki logoyu tıklaynız

Windows 8 işletim sistemli 

cep telefonlarına uygulamayı indirmek

için mavi windows logosunu

tıklayınız

 ©2015 Davud Yasmin (Sayfa tasarımı, web design)

Yasal Uyarı : estetikguzellik.net web sitesinde paylaşılan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, yasal düzenlemeler uyarınca reklam, teklif vb. teşkil etmez. Sitede sunulan bilgiler hakkında H.Yasmin Güzellik Salonu / Hümeyra Yasmin sorumluluk kabul etmez. Bu sitede paylaşılan bilgileri ve sair diğer tüm verileri H.Yasmin Güzellik Salonu / Hümeyra Yasmin'in yazılı izni olmaksızın kullananlar hakkında yasal işlem yapılır. Bu siteyi ziyaret edenler, yukarıda yer alan şartları kabul etmiş sayılır."HÜMEYRA YASMİN H.YASMİN TESCİLLİ MARKADIR Marka Tescil No:2013/22401 HYASMİNBEAUTY ve LOGO TESCİLLİ MARKADIR: Marka Tescil No: 2015/80662 tüm hakları saklıdır.