• Admin

Güneş Kremlerindeki SPF Faktörü neden bu kadar önemlidir ?


Yazı geldiği şu günlerde hepimizin aklı güneşlenmekte ve bronz bir tenle yazı tamamlamakta.

Peki sağlıklı güneşlenme yoluyla bronz tene nasıl sahip olabiliriz. Bunun için en önemli olan yazı güneşin tam tepede olduğu öğlen saatlerinde güneşlenmeyerek bunu yapabiliriz. Ayrıca mutlaka koruyucu güneş kremi kullanmamız gerekir.

Neden güneş kremi kullanmalıyız. ?

Vücudumuzun günlük 15-30 dk güneş görmesi kemiklerimizin sağlığı ve D vitamini sentezi açısından çok önemlidir. Fakat aşırı güneş görmek zaralıdır.

Güneş 'in içerdiği UVA ışınları derinin derin katmanlarına kadar inerek cilt kanserlerinin oluşumundan sorumlu tutulmaktadır.UVB ışınları ise cildin daha üst tabakalarını etkileyerek güneş yanıklarına neden olmaktadır.

Unutulmaması gereken güneş ışınlarının fazlası tüm cilt tipleri için zararlı ve kanserojendir.

Bu yüzden güneş kremlerini alırken SPF miktarına çok dikkat etmeliyiz.

SPF ( Sun Protecting Factor) 1-50 arasında değişmektedir. SPF değeri 1 den 50 ye doğru arrtıkça güneşten koruyuculukta o kadar artmaktadır.

Güneş kremi sürmeyen bir kişi 1 dk güneş altında yanıyorsa 20 SPF krem süren kişi aynı güneş altında 20 dk daha geç sürede yanmaya başlayacağını gösterir.

Günlük kullanım için 30 SPF kremler yeterli iken dışarıda açık havada spor yapacaksanız önerilen 50 SPF krem kullanılmasıdır. Unutmayın cilt tipine göre kullanacağınız güneş kreminin SPF miktarı değişmez.

#güneşkremi #hümeyrayasmin #estetikgüzellik #pratikgüzelliköneriler #pratikgüzellirsırları #güzellikpüfnoktaları #hyasminbeauty #spf #sunprotectingfaktör #güneşışınları #ciltkanseri #sağlıklıgüneşlenmek #güneşkremlerinasılolmalıı

16 görüntüleme0 yorum

Diğer Web Sayfalarımız

Hyasminbeauty


 

Atalar Mahallesi Sultan sokak No:21 Kat :1 Daire:1-2

02164885152

humeyra@hyasmin.com

Çalışma Saatleri

Pazartesi-Cumartesi

09.00-19.00

Pazar günleri kapalıdır.

  • Facebook Square
  • Twitter Square
  • Google Square

Android cep telefonu uygulamamızı

indirdiniz mi?

İndirmek için yandaki logoyu tıklayın

Windows 8 tablet ve PC uygulamamız için yandaki logoyu tıklaynız

Windows 8 işletim sistemli 

cep telefonlarına uygulamayı indirmek

için mavi windows logosunu

tıklayınız

 ©2015 Davud Yasmin (Sayfa tasarımı, web design)

Yasal Uyarı : estetikguzellik.net web sitesinde paylaşılan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, yasal düzenlemeler uyarınca reklam, teklif vb. teşkil etmez. Sitede sunulan bilgiler hakkında H.Yasmin Güzellik Salonu / Hümeyra Yasmin sorumluluk kabul etmez. Bu sitede paylaşılan bilgileri ve sair diğer tüm verileri H.Yasmin Güzellik Salonu / Hümeyra Yasmin'in yazılı izni olmaksızın kullananlar hakkında yasal işlem yapılır. Bu siteyi ziyaret edenler, yukarıda yer alan şartları kabul etmiş sayılır."HÜMEYRA YASMİN H.YASMİN TESCİLLİ MARKADIR Marka Tescil No:2013/22401 HYASMİNBEAUTY ve LOGO TESCİLLİ MARKADIR: Marka Tescil No: 2015/80662 tüm hakları saklıdır.