top of page
  • Yazarın fotoğrafıAdmin

Tırnak yeme sorunu çözümsüz bir problem midir?


Tırnak ve tırnak etini yeme, kopartma, tırnak yüzeyini dişle kazıma davranışı tırnak yeme rahatsızlığı olarak adlandırılmaktadır.Tırnak yeme rahatsızlığı davranışsal bir rahatsızlıktır. Yıllar boyunca süregelen bu davranış, alışkanlığa hatta bağımlılığa kadar ulaşıyor. Tırnak yeme alışkanlığının uzun yıllar sürdürmesi sonucunda; tırnak yataklarının ancak yarısına kadar ulaşabilen son derece kırılgan tırnaklar, parmak uçlarında ve tırnak kanallarında şişlikler, deformasyonlar, son derece sert ve tırnak yüzeyine yapışık yarım ay bölgesini kapatan, kütikül (tırnak eti) oluşmaktadır. Tırnak yeme alışkanlığını bırakmak son derece güç, nedenine gelince: Hedeflenen güzelliğe ve sağlığı ulaşmak için uzun zaman ve irade gerekiyor.

Medikal amaçlı Protez Tırnak uygulaması ile tırnak yeme sonucunda tırnak ve çevresindeki kötü görüntüden kozmetik olarak hızlı bir şekilde kurtulabilirsiniz. Ayrıca uzun vadede tırnak etleri koparlımayacağı için çevre dokularda belirgin iyileşme gözlenir. Tırnak yemenin derecesine bağlı olarak uygulanacak Protez Tırnak tipi ve dip dolgu süreleri belirlenir.

Neden dip dolgu yapılır?

Tırnak yiyenlerin tırnakları çok çabuk uzar, çünkü ağız mukozası tırnakları hızla uzatır ve tırnak etlerini besler, kalınlaştırır. Ayrıca tırnaklar uzarken genişleyerek gelir. Yapılan protez kaplama zaman içinde dar kalmaya başlar, uygulanacak dolgu bakımı müdahalesiyle düzeltilir.

Ne kadarlık bir zamanda tırnak çevresi dokularda düzelme olur?

Elleri ağza götürme, koparma alışkanlığı terk edildiğinde, uzama hızı normale döner, evde düzenli kullanılacak bakım ürünlerinin desteğiyle tırnak yatakları, parmak ucu bombeleri, kalın, yapışık tırnak etleri hızla düzelmeye başlar. Sonrasında ayda 1 kez bakım uygulaması yeterlidir.

Medikal amaçlı Protez Tırnak yalnız Kadınlarda mı uygulanır?

Medikal amaçlı Protez Tırnak Uygulaması hem kadınlara hem erkeklere yapılan bir uygulamadır. Cinsiyete göre uygulama tekniği ve kullanılan malzemeler değişmektedir.

ttt.jpg

#tınakyeme #proteztırnak #tırnakprotezi #dipdolgunedir #proteztırnaknasılyapılır #güzelliksırları #pratikgüzellikönerileri #hyasmingüzellik #kartal #tırnakyemetedavisi #bitingnail #artificialnail #jeltırnak #akriliktırnak #güzellikpüfnoktaları

76 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page